Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
02.07.2019
Proč používat bezchlorovou bazénovou chemii GUAa
Bezchlorová bazénová chemie GUAa POOL je určena všem, kteří hledají alternativu chlóru. Přípravky GUAa POOL dlouhodobě a s maximální účinností likvidu... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Odebírat newsletter
 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Odzimování bazénu - příprava na sezónu
09.04.2018
Komentáře (0)

Odzimování bazénu - příprava na sezónu

V zimně jsme bazén zazimovali, proto jej musíme před novou sezónou odzimovat a nachystat na sezónu novou.

Začneme čištěním. Nejprve mechanicky vyčistíme všechny dostupné povrchy bazénu. Nevadí, pokud se nečistoty dostanou do vody, budeme jej stejně čistit až později. Jakmile budeme mít dostupné plochy bazénu vyčištěny dopustíme bazén čistou vodou.

Poté změříme a upravíme pH vody na úroveň 6,8 – 7,4 a zapneme filtrační okruh.

Nadávkujeme bazénovou chemii GUAa POOL FLOCK, a to dle míry znečištění. Pro mírné vločkování 50 ml/10 m3 vody, intenzivní vločkování 100-150 ml/10 m3 vody. Mysleme na to, že při mírném znečištění nadávkujeme pouze 50 ml/10 m3, nedávejme více pouze pro jistotu! Pokud nebude mít vločkovač s čím reagovat, potom vytvoří ve vodě mléčný zákal, kterého se nejde zbavit.

Necháme vločkovač několik hodin pracovat při zapnuté cirkulaci a pravidelně kontrolujeme znečištění filtru a provádíme jeho proplach. Usazené nečistoty na dně bazénu vysajeme bazénovým vysavačem.

Jakmile budou všechny mechanické nečistoty odfiltrovány, nadávkujeme GUAa POOL SHOCK, a to 200 ml/ 10 m3.

Tím prozatím práce končí. Za týden již postupujeme podle návodu na úpravu bazénové vody v průběhu sezóny, viz Údržba bazénové vody bez chemie.

 

Zdroj: www.guaa.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli