Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
02.07.2019
Proč používat bezchlorovou bazénovou chemii GUAa
Bezchlorová bazénová chemie GUAa POOL je určena všem, kteří hledají alternativu chlóru. Přípravky GUAa POOL dlouhodobě a s maximální účinností likvidu... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Odebírat newsletter
 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Možné problémy v průběhu sezóny a jejich řešení
11.06.2019
Komentáře (0)

Možné problémy v průběhu sezóny a jejich řešení

Výskyt řas

Řasy mohou způsobovat zelené, hnědé nebo nažloutlé zabarvení vody, kluzké a mazlavé dno a stěny bazénu. Často je doprovází nepříjemný zápach vody.

Možná příčina: Vysoké pH, vysoká teplota bazénové vody, dešťová voda v bazénu, pyly v ovzduší.

Odstranění: Aplikujte přípravek GUAa POOLSHOCK, druhý den aplikujte GUAa POOLOXI a následně GUAa POOLFLOCK. Dodržujte dávkování uvedené na etiketách jednotlivých výrobků. Zkontrolujte, zda je zapnutá filtrace. Mrtvé řasy budou zachyceny na filtru. Zbytek řas odstraňte vysavačem.

Zákal

Bazénová voda není průzračná, voda může mít mléčnou barvu či mírně nazelenalou. Bazén nemá „jiskru“. Zakalení může mít více příčin - přítomnost minerálů, řas, organický zákal aj.

PŘÍČINAODSTRANĚNÍ
Nízké pH, vysoké pHUpravte hodnoty přípravky GUAa POOLpH plus a GUAa POOLpH minus
Velký výskyt bakteriíAplikujte GUAa POOLSHOCK
Rozptýlení jemných mechanických nečistotAplikujte GUAa POOLFLOCK
Rozptýlení organických sloučeninAplikujte šokovou dávku GUAa POOL OXI
Nadměrné dávkování GUAa-FLOCKZapněte filtr po dobu 24 hodin
Snížená funkce filtračního zařízeníProplachujte filtr po dobu minimálně 15 min a v případě nutnosti vyměňte pískovou náplň.

Hnědá průzračná voda

Voda pravděpodobně obsahuje moc železa nebo manganu.

Odstranění: Zkontrolujte hodnotu pH a při zapnuté filtraci aplikujte GUAa POOLOXI. Po 48 hodinách přidejte stabilizátor tvrdosti. Po 24 hodinách aplikujte GUAa POOLFLOCK. Při všech aplikacích dodržujte dávkování uvedené na etiketách výrobků.

Voda není jasná, postrádá jiskru

Voda je nedostatečně prokysličená.

Odstranění: Zkontrolujte hodnotu pH a v případě potřeby jej upravte na požadovanou hodnotu přípravky GUAa POOLpH minus nebo GUAa POOLpH plus. Aplikujte GUAa POOLOXIGUAa POOLFLOCK dle návodu na etiketách výrobků.

Průzračně zelená voda

Tento stav je pravděpodobně způsoben vysokou koncentrací mědi.

Odstranění: Zkontrolujte hodnotu pH a dávkujte GUAa POOLOXI, následně přidejte odstraňovač kovu. Nepřetržitě filtrujte a po 48 hodinách přidejte stabilizátor tvrdosti. Po dalších 24 hodinách přidejte GUAa POOLFLOCK. Dodržujte dávkování uvedené na etiketách výrobků.

Smaragdově zelená voda

Mrtvé řasy se vznášejí ve vodě a nelze je odfiltrovat.

Odstranění: Přidejte GUAa POOLFLOCK dle návodu na etiketě. Část zhutněných řas ve formě vloček se zachytí ve filtru. Vločky, které klesnou na dno bazénu, vysajte bazénovým vysavačem.

Černé skvrny na stěnách a dně bazénu

Voda byla napadena černými řasami.

Odstranění: Zkontrolujte pH a v případě nutnosti jej upravte na požadovanou hodnotu přípravky GUAa POOLpH minus nebo GUAa POOLpH plus. Aplikujte GUAa POOLOXI a následně GUAa POOLSHOCK. Dodržujte dávkování uvedené na etiketách výrobků. Po 24 hodinách přidejte GUAa POOLFLOCK. Mechanicky vyčistěte dno a stěny bazénu.

Mléčně bílá voda

Voda obsahuje vysoké množství vápníku a hořčíku.

Odstranění: Zkontrolujte pH a v případě nutnosti jej upravte na požadovanou hodnotu přípravky GUAa POOLpH minus nebo GUAa POOLpH plus, aplikujte GUAa POOLOXI. Po 24 hodinách přidejte odstraňovač kovů. Nejméně po 48 hodinách přidejte GUAa POOLFLOCK. Doporučujeme preventivně použít stabilizátor tvrdosti.

Usazování vodního kamene na schůdkách a dně bazénu

Voda obsahuje vysoké množství vápníku a hořčíku, které se z ní srážejí ve formě vodního kamene.

Odstranění: Zkontrolujte pH a v případě nutnosti jej upravte na požadovanou hodnotu přípravky GUAa POOLpH minus nebo GUAa POOLpH plus, následně aplikujte GUAa POOLOXI dle etikety na výrobku. Přidejte odstraňovač kovů a nepřetržitě filtrujte. Po 48 hodinách přidejte stabilizátor tvrdosti. Po 24 hodinách přidejte GUAa POOLFLOCK. V případě nutnosti postup zopakujte.

Pokud se nepodaří minerální usazeniny odstranit výše popsaným způsobem, je nutné vodní kámen odstranit na začátku další sezóny, po úplném vypuštění bazénu a s použitím přípravku na odstraňování vodního kamene.

Koroze kovových částí

Voda má nízké pH.

Odstranění: Změřte pH a v případě nutnosti jej upravte na požadovanou hodnotu přípravky GUAa POOLpH minus nebo GUAa POOLpH plus.

 

Zdroj: www.guaa.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli